Jak przenieść zdjęcia z karty pamięci na komputer? Jak nie zgubić swoich zdjęć na dysku?

sie 2, 2020 przez

Jak przenieść zdjęcia z karty pamięci na komputer? Jak nie zgubić swoich zdjęć na dysku?

Fotografia to jedno z najpopularniejszych hobby, jakie wymieniamy. Nic w tym dziwnego, w końcu zakup aparatu i robienie pamiątkowych zdjęć to jedna z rzeczy, jaką każdy choć raz robić w wakacje. Nie ma w końcu lepszej pamiątki od zdjęcia uśmiechniętej rodziny nad morzem, w górach, czy nad jeziorem.
Problem zaczyna się w momencie, w którym aparat wysyła niepokojący komunikat braku pamięci na karcie. Co wtedy zrobić? Kupić nową? Usunąć zdjęcia?
Lepiej zgrać je na komputer i albo schować na dyskach albo wywołać i włożyć do albumu.

Jak bezpiecznie zgrać zdjęcia?

Aby zgrać zdjęcia można użyć kabla – podłączyć aparat przez kabel USB do komputera lub laptopa i zgrać pliki. Pomóc nam w tym mogą również specjalne programy, które producenci czasem załączają do zakupionego aparatu.
Jednak jeśli nie mamy kabla to nie musimy na siłę go kupować, czy pożyczać. Wystarczy karta pamięci.

Jak przenieść zdjęcia z karty pamięci na komputer?

Poprzez czytnik karty pamięci, który podłączamy przez odpowiednie wejście do komputera. Po wyciągnięciu karty pamięci z aparatu, ostrożnie umieszczamy ją w czytniku i podpinamy do odpowiedniego wejścia w komputerze lub laptopie. Potem możemy już bez przeszkód zgrać zdjęcia i zrobić sobie miejsce na nowe na karcie.

A co dalej?

Obecnie robimy mnóstwo zdjęć. Jedna wycieczka może oznaczać nawet kilkaset zdjęć. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i nie stracić pięknych zdjęć? Po pierwsze po zgraniu plików z karty pamięci warto stworzyć odpowiednie foldery na komputerze z podpisanymi – miejscem i datą zrobienia zdjęć. Posegregowane zdjęcia na pewno sie nie zawieruszą i będziemy mogli wygodnie je przeglądać w dogodnym dla nas momencie.
Następnie, aby na pewno ich nie stracić warto foldery przekopiować na zewnętrzne nośniki danych i do chmury. W ten sposób nawet poważna awaria komputera nie skasuje nam zdjęć lub nagrań.
Można również wybrać spośród tych kilkuset zdjęć najładniejsze do wywołania. Wywołane lub wydrukowane zdjęcia ułożyć do albumu lub oprawić w ramki i powiesić. Takie zdjęcia fizyczne na pewno nigdzie nie zgubią się wśród innych danych.
A co z filmami? Je zawsze trzeba mieć na jakimś nośniku. W tej sytuacji muszą wystarczyć płyty lub pendrive.

Podobne

Tagi