Jakie są domowe metody na swędzenie skóry?

kwi 18, 2017 przez

Jakie są domowe metody na swędzenie skóry?

Poza różnymi oferowanymi w sprzedaży produktami przeznaczonymi do pielęgnacji włosów i skóry głowy, warto spróbować domowych sposobów. Metod takich jest dość sporo.

Na swędzącą skórę głowy zapewne pomocne są płukanki z roztworu octu jabłkowego lub soku z cytryny. Jabłkowy ocet poza tym, że ma działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne przywraca skórze głowy prawidłowe pH. Należy go użyć po umyciu włosów, wetrzeć w skórę głowy i następnie po kilku minutach spłukać wodą.
Świetnym rozwiązanie jest zastosowanie olejków, na przykład olejku eukaliptusowego lub z drzewa herbacianego. Kojące i nawilżające działanie ma roślina znana pod nazwą aloes, która to zwalcza grzyby oraz bakterie. Do smarowania skóry głowy najlepiej stosować żel z tej rośliny.
Świetnie do tego celu nadaje się także sok z cytryny, którego również można wcierać w skórę głowy. Warte polecenia są także napary z ziół, w szczególności z kozieradki, szałwii a także peelingi z dodatkiem sody oczyszczonej albo cukru. W celu wyeliminowania tej dolegliwości domowe sposoby na swędzenie skóry warto stosować. Należy pamiętać, że zdrowa skóra głowy to jednocześnie piękne włosy.

 

Podobne

Tagi