Znaczniki – do czego, po co ?

kwi 10, 2017 przez

Znaczniki – do czego, po co ?

Internet jest przepełniony informacjami. Tak naprawdę kiedy nie znamy odpowiedzi na jakieś pytanie, możemy bez problemu wyszukać na nie odpowiedź w sieci. Jest tu praktycznie wszystko. Ogromne ilości wiedzy muszą być jakoś porządkowane, jeśli chcemy uzyskiwać odpowiednio szybko informację na postawione zapytanie. Do tego wykorzystuje się między innymi znaczniki.
Co to jest znacznik ? Inaczej nazywamy go tagiem. Jest to słowo kluczowe lub znak, które jest przypisywane do wybranej części informacji. Może to być tekst czy różnego rodzaju pliki multimedialne. Są one bezpośrednio wplecione w całość informacji. Mogą tworzyć układy hierarchiczne.

 

Najczęściej zapisuje się przy w nawiasach, ostrych lub prostokątnych. Natomiast poszczególne atrybuty zazwyczaj określane są za pomocą nazwy oraz jej wartości zapisanej w apostrofach lub cudzysłowach.
Znaczniki pomagają eksponować i porządkować wiedzę. Przy tak skomplikowanej strukturze internetu i ilości treści w nim publikowanych jest to konieczne. Inaczej nie bylibyśmy w stanie tak szybko dotrzeć do tego, co rzeczywiście jest nam potrzebne. Dlatego są popularnie wykorzystywane.

 

Podobne

Tagi