Najlepsze obiektywy do Nikona – Lustrzanka jest, ale co z obiektywami?

lip 12, 2020 przez

Najlepsze obiektywy do Nikona – Lustrzanka jest, ale co z obiektywami?

Właściciele aparatów lustrzanek muszą liczyć się z zakupem obiektywów, by wydobyć ze swojego sprzętu maksimum możliwości. Jednak to jakie szkła muszą kupić często nie jest prostą sprawą i wymaga zasięgnięcia porad. Dlatego właśnie, zanim sprawdzisz jakie dokładnie są na przykład najlepsze obiektywy do Nikona według innych, zobacz na co powinnaś zwracać uwagę, aby móc ocenić, czy faktycznie takie są.

Ogniskowa

Ogniskowa, czyli parametr określający kąt widzenia obiektywu i zoom, jaki nam on oferuje. Ważne są tu dwie zależności : im mniejsza ogniskowa tym mniejsze powiększenie i tym większy kąt widzenia obiektywu. To znaczy, że jeśli zależy na zoomie oddalonego od nas szczegółu np. wieży powinniśmy wybrać obiektyw z dużą ogniskową, który da nam zoom, a jeśli chcemy objąć w obiektywie cały budynek szkło z małą ogniskową.
W wyniku tego wyróżniamy kilka obiektywów.

Rodzaje obiektywów

Obiektyw szerokokątny które mieszczą się w ogniskowych od 24 mm do 35 mm. Mają szeroki kąt widzenia i tylko delikatnie oddalają obraz w stosunku do tego, co wyłapuje ludzkie oko. Najczęściej stosuje się je do fotografii ulicznych, dokumentalnych, ponieważ rejestrują wystarczająco szeroki obraz przy zachowaniu realizmu.
Obiektywy standardowe to takie, których ogniskowa znajduje się w przedziale 35 – 70 mm. W tym mieści się również 43 mm, który imituje obraz widziany przez ludzkie oko. Są to najpowszechniejsze obiektywy. Zaleca się je do robienia zdjęć portretowych, codziennej fotografii, reportażu.
Teleobiektywy przez fakt ogniskowej od 70 do 105 mm świetnie sprawdzą się w przypadku wąskich portretów. Szczególnie te, które dają plastyczne, rozmyte tło, które wybijają fotografowaną osobę na pierwszy plan.
Dłuższe zoomy osiąga się przez ogniskowe od 70 do 200 mm. Takie szkła często znajdują się w asortymencie osób robiących zdjęcia na eventach, reporterów i fotografów gwiazd. Mogą one bowiem robić wąskie i szerokie portrety oraz spore powiększenia.
Występują też dłuższe teleobiektywy – od 200 do nawet 600 mm. To już jednak specjalistyczne obiektywy do fotografowania dzikiej przyrody, sportu, lub innych elementów wymagających naprawdę dużych przybliżeń i ostrości.

Potrzeba matką

To jakie będą najlepsze obiektywy do nikona, cansona, czy innego aparatu zależy ściśle od tego na jakim poziomie zaawansowania jesteś, co chcesz fotografować i czego w związku z tym będziesz potrzebować. Dlatego zanim zaczniesz przeglądać spisy najlepszych obiektywów zastanów się do czego ten obiektyw ma być najlepszy.

Najlepsze obiektywy do Nikona – Spis przykładowych, dobrych, obiektywów

Dla przykładu oto najlepsze obiektywy do nikona.
Nikon 50mm f/1.8G najlepszy obiektyw dla początkujących fotografów.
Nikon 35mm f/1.8B ED AF-S Nikon 35mm f/1.8 AF-S DX najlepsze obiektywy do fotografii ulicznej i codziennej
Nikon 24mm f/1.8G AF-S ED najlepszy obiektyw dla początkujących w temacie architektury i krajobrazu.
Nikon 85mm f/1.8G AF-S najlepszy, w swojej półce cenowej, obiektyw do robienia portretów.

Podobne

Tagi