Płyty winylowe zespołu Queen

lis 25, 2021 przez

Płyty winylowe zespołu Queen

Queen jest kultowym brytyjskim zespołem (można znaleźć ich płyty winylowe na ścianie u największych fanów). Ich muzyka oscyluje wokół rocka. Sam zespół stał się wręcz legendą. Powstał w 1970 roku stworzony przez lidera – Freddiego Mercurego, Briana Maya i Rogera Taylora. Do twórców dołączył John Deacon. Płyty winylowe zespołu biły rekordy sprzedaży i popularności. Sprzedano ich aż 150 milionów.

Zespół Queen tworzył muzykę w gatunkach: rock, rock progresywny, hard rock, czasem zahaczając nawet o pop. Nagrał kilkanaście dobrych i bardzo dobrych albumów. W 2001 roku zespół znalazła się w Rock and Roll Hall of Fame. Zyskał mnóstwo wyróżnień i ważnych nagród, między innymi kilka Brit Awards.

W 1973 roku wyszła debiutancka płyta “Queen”, nagrana na niej muzyka metalowa nie okazała się sukcesem. Ale zespół zyskał popularność niedługo potem, występując w telewizyjnym programie pod tytułem “Top of the Pops”. To tam wykonali kawałek “Seven Seas of Rhye”, dzięki któremu już drugi album “Queen II” znalazł się wysoko na listach przebojów w Wielkiej Brytanii.

W 1974 roku zespół Queen wydał płytę “Sheer Heart Attack”, a w 1975 roku wyszedł kolejny ich album – “A Night at the Opera” z kultowym już singlem “Bohemian Rhapsody”. To był sukces, mimo że nagrywanie tego utworu trwało trzy tygodnie. Kawałek znajdował się na 1. miejscu list przebojów aż przez dziewięć miesięcy.

Potem wyszły płyty “News of the World” (zawierająca kawałek “We Are the Champions”) i “Jazz” (z piosenką “Bicycle Race”), które stały się równie popularne, co “A Night at the Opera”. Lata 80. to płyta “The Game” z utworem “Another One Bites the Dust”, która zdobyła szczyty list przebojów w Ameryce. Był to pierwszy album Queen, który zaszedł tak daleko. Potem wyciszyło się i zespół zaczął tracić popularność.

Odzyskał ją w 1985 roku, gdy wystąpił w charytatywnym koncercie Live Aid. Queen nagrało jeszcze trzy płyty (“A Kind of Magic”, “The Miracle” i “Innuendo”), z których każda spotkała się ze świetnym przyjęciem ze strony fanów i osiągnęła ogromny sukces. w 1991 roku zmarł Freddie Mercury, a grupa przestała istnieć.

Podobne

Tagi