Do czego służy węgiel w akwarium?

maj 13, 2017 przez

Aby akwarium funkcjonowało prawidłowo, należy stosować w nim różne rodzaje filtrów. Jednym z najczęściej występujących i cieszących się olbrzymim zainteresowaniem wielu akwarystów, jest wciąż filtr, w którym zastosowano węgiel aktywny. W jaki sposób działa ta substancja i jak wpływa na życie z domowym akwarium?

Węgiel aktywny akwarium

Węgiel w filtrach jest stosowany od dłuższego czasu. Można wręcz powiedzieć, że to jedna z najstarszych metod oczyszczania wody dla akwarystów.
Właściwości, jakimi wyróżnia się dany węgiel aktywny, wynikają wprost z rodzaju węgla, z którego stworzono daną substancję. Dlatego też nie należy kupować węgla z niewiadomego źródła, oferowanego po okazyjnych cenach. Może się okazać, że nie będzie on działać lub wręcz zaszkodzi mieszkańcom naszego zbiornika morskiego. Warto za to kupować filtry w specjalistycznych sklepach, zawsze dedykowane wyłącznie akwarystyce.

Węgiel pochłania substancje organiczne, których nie chcemy w wodzie (jak gnijące szczątki, produkty metabolizmu itp.). Powoduje również znaczące zahamowanie wzrostu glonów.

Z tych powodów warto zakupić i stosować filtry z wkładami z węgla aktywnego.

Podobne

Tagi