Nowoczesna makieta – wizualizacja 3D

wrz 9, 2020 by

Nowoczesna makieta – wizualizacja 3D

Praca architekta, projektanta wnętrz, czy dewelopera, sprzedającego nieruchomości zawsze wiązała się z projektem w skali. Przecież trzeba było w jakiś sposób pokazać jak będzie wyglądał dom, wieżowiec, czy jakiś inny budynek albo jamo jego wnętrze potencjalnym nabywcom lub inwestorom. Jednakże dzisiaj zamiast tworzenia makiet i trudności związanych z ich transportem mamy wygodniejszą metodę. Wizualizacje 3D –  www.3dfotofx.com.pl.

Czym są wizualizacje 3D?

To nic innego jak przygotowana w specjalistycznym programie prezentacja projektu. Dzięki niej mamy możliwość stworzenia obrazu przypominającego zdjęcie gotowego budynku, wnętrza lub nawet samego produktu . Możemy więc zamiast planów, czy „szkieletu” budynku, który za wiele nie powie zainteresowanym pokazać realistyczny obraz, jak to będzie wyglądać.
Architekci w ten właśnie sposób pokazują klientom jak będzie wyglądał ich dom, według jego projektu. Deweloperzy szybciej znajdują nowych klientów i inwestorów, wykorzystując wizualizację jako reklamę.
Obecnie coraz częściej inne zawody zaczynają korzystać z wizualizacji. Przykładowo konstruktorzy, mogą lepiej przedstawić nowe rozwiązania, nowe urządzenia za ich pomocą.

Na co zwracać uwagę przy tworzeniu wizualizacji?

Wizualizacja, nawet najbardziej minimalistycznego projektu, ma wiele elementów, na które trzeba poświęcić uwagę. Inaczej zamiast atrakcyjnego materiału promocyjnego otrzymamy coś odstraszającego. Aby stworzyć coś, co naprawdę stanie się nie tylko reklamą dla zleceniodawcy, ale także i dla nas, autorów wizualizacji, musimy zwracać uwagę na wiele elementów. Najbardziej powinniśmy skupić się na tych elementach :
– kadrze i kompozycji – powinny być ustawione atrakcyjnie dla oka, w sposób ciekawy, ale nie uderzajmy kiczem i zbyt dużą ilością elementów, które przytłoczą całą kompozycję,
– oświetlenie – jest to element, który nadaje najwięcej klimatu całej scenie, dlatego powinno wyglądać jak najbardziej naturalnie, realnie dla całej sceny, ale ciekawie,
– realizm materiałów – innymi słowy musimy tak przedstawić faktury, aby woda wyglądała jak woda, szkło jak szkło, a metal jak metal, a nie plastelina,
– fizyka – w tym temacie mieszczą się wszelkie odbicia światła, nakładania się cieni, ustawienie obiektów względem siebie.
Jeśli któryś z tych elementów nie będzie pasować, cała wizualizacja będzie po prostu błędna i mało atrakcyjna.

Related Posts

Tags