Zdrowy tryb życia

paź 18, 2017 przez

Zdrowy tryb życia

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego ciągle nawraca ból stopy? Czy przypadkiem nie cierpisz na popularną chorobę, jak dna moczanowa? Warto wybrać się do lekarza i zrobić sobie podstawowe badania, które wykluczą niejedną chorobę. Warto zasugerować zbadanie kwasu moczowego, który nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje nasz organizm.

Dna moczanowa to schorzenie, które objawia się silnym bólem stawów. Zapalenie obejmuje staw i jego okolicę. Osoby, które nie poddały się leczeniu cierpią na ogromny ból, z czasem dochodzi do deformacji stawów a także do odkładania się kryształków w naszych nerkach. Niewydolność nerek to jeden z najgroźniejszych powikłań dla naszego organizmu.

Dna moczanowa przyczyny

Wielu negatywnych przyczyn można odnajdywać w nieprawidłowej diecie, która powoduje nagromadzenie zbyt dużej ilości puryn. Osoby zdrowe wydalają go wraz z moczem, a te, które posiadają różne schorzenia zaczynają kwas moczowy magazynować. Pojawia się obrzęk i silny ból, który uśmierzą tylko leki.

Czego należy unikać w naszej diecie? Podrobów, czerwonego mięsa, tłustych ryb i owoców morza. Jednak to nie wszystko, na czarnej liście są także różne warzywa, które posiadają w swoim składzie zbyt wiele puryn, chociażby jak szpinak, brokuł czy brukselka. Osoby zmagające się z dną moczanową ze swojej diety także muszą wykluczyć alkohol oraz słodką żywność i napoje.

Z chorobą wcale nie jest łatwo, jednak da się żyć. Warto zadbać o swój organizm, by nie borykać się z poważniejszymi chorobami.

 

Podobne

Tagi