Każdy ma swoje miejsce

sty 13, 2018 przez

Każdy ma swoje miejsce

Pamiętam czasy kiedy najważniejszy dokument w szkole to była oczywiście legitymacja oraz karta rowerowa. Wszyscy oczekiwali na tern jedyny, najważniejszy czas, kiedy przychodziły zajęcia, na których uczono zasad ruchu drogowego oraz przeprowadzano próby jazdy rowerem. Dzisiaj bywa podobnie, jednak wiele osób rezygnuje z tego przywileju.

Zapominamy o podstawowych przepisach, najmłodsi ich niestety nie znają i pojawia się coraz większy problem. Często na chodnikach słyszy się wyzwiska padające z ust zarówno rowerzystów jak i pieszych. Kto ma rację? Najczęściej przypada to stronie osoby idącej po chodniku. Warto pamiętać, że przepisy dotyczące rowerzystów są jasne i czytelne, a także obowiązują każdego kierowcę dwóch kółek. Nieważne czy to duży czy też mały rower.

Nie musimy się obawiać o jazdę na rowerze, często miasta oferują ścieżki rowerowe, którymi rowerzyści mogą w bezpieczny sposób dotrzeć do celu. Niegroźne w tym momencie jest nam zderzenie z samochodem czy potrącenie pieszego. Ścieżka rowerowa jest miejsce, gdzie spokojnie każdy może jechać nie zawadzając drugiej osobie. Tutaj, w tym miejscu to osoby kierujące rowerami są najważniejsze, jednak nie bezkarne. Przepisy obowiązują, nie można ich uniknąć. Warto uważać na to jak jeździmy, w jaki sposób się zachowujemy. Policja, czy też straż miejsca cały czas czuwa i ma się na baczności, prowadzi obserwację, by zareagować w odpowiednim momencie. A to już bliski krok do załapania mandatu, czasem zdarza się pouczenie, czy też większa uwaga, jednak nie jest to tak dotkliwe jak wysoka kara finansowa.

Podobne

Tagi