Znaczenie kolorów kart klasycznych we wróżbach

mar 21, 2021 przez

Znaczenie kolorów kart klasycznych we wróżbach

Znajomość kart z których się wróży to jedna z podstawowych umiejętności, które trzeba posiąść nim podejmie się prób wróżenia niezależnie od tego, czy wróżymy sami sobie, czy próbujemy przepowiedzieć przyszłość bądź odpowiedzieć na pytania innej osoby. Nie budzi więc dużego zdziwienia fakt, że istotne jest znaczenie kart klasycznych opis i właściwości, których na całe szczęście mamy możliwość nauczyć się korzystając z licznych źródeł internetowych i nie tylko.

Nie każdy wybiera tarota

Gdy chodzi o poznanie odpowiedzi na trapiące ludzi pytania, nie każdy zdecyduje się na korzystanie z kart do tarota. Co prawda ewentualne pobudki prowadzące do takiej decyzji to kwestia ściśle indywidualna, ale trzeba przyjąć, że po prostu tak jest. Alternatywą może być wróżenie z talii kart klasycznych – niemal wszyscy posiadamy taką w swoim domu. Każdy z kolorów talii – pik, trefl, kier i karo – ma swoje symboliczne znaczenie, zaś widoczne na nich figury mówią o konkretnych cechach. Te dwie rzeczy pozwalają odczytywać informacje, które mogą zawierać wskazówki na przyszłość w wielu sferach życia.

Znaczenie kolorów kart klasycznych

Największe znaczenie w przypadku wróżb mają właśnie kolory klasycznych kart do gry. Prawidłowa interpretacja kolorów i towarzyszących im figur, a także odpowiednich ułożeń pozwala nam na pozyskanie informacji, czy od naszej (bądź osoby, dla której wróżymy) przyszłości należy oczekiwać zdarzeń pozytywnych czy negatywnych.

W klasycznej talii wyróżnia się następujące kolory: Kier, Karo, Pik, Trefl. Każdy z wymienionych kolorów jest odpowiedzialny za jedną ze sfer życia.

Kier to kolor, który symbolizuje emocje pozytywne takie jak radość i miłość. Jest on częstym zwiastunem nadchodzącego związku, może również oznaczać ślub lub założenie rodziny.

Karo jest kolorem odpowiedzialnym za wszelkie sprawy materialne. Nierzadko nazywa się go symbolem popularności i prestiżu.

Piki w klasycznych kartach są symbolem wszystkiego tego, co może wiązać się z ludzkim intelektem. Bywa, iż zwiastują one nadchodzące w karierze zawodowej lub naukowej zmiany.

Trefl jako kolor symbolizuje nasze zdrowie, sprawy duchowe i sferę emocji.

Podobne

Tagi